Do Rogalina przez RogalinekStart: Puszczykówko, dworzec PKP

Meta: przystanek autobusowy Daszewice/Pętla

Oznakowanie szlaku: znaki czerwone (szlak nr 186)

Jakość oznakowania: generalnie dobra, drobne problemy przy dojściu do mostu w Rogalinku (szlak nieoczekiwanie skręca z asfaltówki w las, żeby się w nim zagubić - staramy się po prostu przedrzeć do rzeki)

Długość trasy: 15 km
Linki: 
strona internetowa pałacu w Rogalinie


Najciekawsza część trasy zaczyna się po przekroczeniu Warty. Wędrujemy wzdłuż wału nadrzecznego w Rogalinku, a po minięciu kościoła i cmentarza malowniczą drogą przez Rogaliński Park Krajobrazowy.


rozlewiska Warty w okolicach Rogalina


Eskortowani przez patrol policji konnej (sic!) docieramy do ogrodzenia parku przy pałacu w Rogalinie i (zamkniętej) furtki. Idziemy dalej wzdłuż płotu, szukając wejścia. Znajdujemy je od strony drogi wojewódzkiej nr 431 i poświęcamy chwilę na zwiedzanie założenie ogrodowo- pałacowego. 


Pałac w RogalinieNiestety, część parku angielskiego jest tymczasowo niedostępna ze względu na szkody wyrządzone przez sierpniową nawałnicę. Możemy za to podziwiać pomnikowe dęby o legendarnych imionach: Lech, Czech i Rus...


...oraz potomka Lecha zasadzonego przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jak widać na zdjęciu, coś jednak poszło nie tak z tym sadzeniem...  
Opuszczamy park i kierujemy się ulicą Rogalińską do Daszewic. Wędrujemy początkowo przez pola...
... potem przez las... 
... i znów przez pola aż do przystanku w Daszewicach.Komentarze