Wielkanocne Jajo - 1/8
Dzień 1. , Wielka Sobota. Rekonesans.


Trasa: Lądek-Zdrój centrum > (szlakiem niebieskim) Góra Trojak > Rozdroże Zamkowe > (szlakiem zielonym) Karpno, kościółek leśny > Szwedzkie Szańce > (szlakiem żółtym) Lądek-Zdrój, Park Zdrojowy (łącznie ok. 12 km, czas przejścia: 2 h 45 min.)


Lądek-Zdrój>Rozdroże Zamkowe>Szwedzkie Szańce>Lądek-Zdrój_dane mapy:@autorzy OpenStreetMap na licencji ODbL


Docieramy do Lądka około czternastej, a więc na tyle wcześnie, żeby zrobić mały rekonesans. Pomimo że na wysokości 440 m n.p.m. temperatura sięga niemal piętnastu stopni, kiedy wspinamy się na zwieńczoną punktem widokowym Górę Trojak (766 m n.p.m), znajdujemy tam całkiem spore pokłady śniegu. Przechodzimy przez Skalne Wrota, odnajdując ślady pozostawione przez skałkowców. 


spity na Skalnych Wrotach


Na Rozdrożu Zamkowym obieramy kierunek na Przełęcz Lądecką i wędrujemy zielonym szlakiem aż do Szwedzkich Szańców. Po drodze mijamy kościółek leśny pw. Matki Bożej od Zagubionych (będziemy potrzebować Jej pomocy w dalszych etapach wędrówki...). W okolicy kamieniołomu Lutynia, kopalni bazaltu (tablica ostrzega, żeby nie przebywać tu w godzinach strzelań; na szczęście dzisiaj już po strzelaniach) wychodzimy na drogę bitumiczną i trzymając się żółtego szlaku, wracamy do miasta.


Lądek-Zdrój, Park Zdrojowy i wesoły kurczak


C.D.N.

Komentarze