Zieliniec, a nie zielony.


Na granicy Poznania i Swarzędza rzeka Cybina przepływa przez Jezioro Swarzędzkie. W jego pobliżu mieści się Zieliniec, osiedle domków jednorodzinnych, wśród których wyróżnia się budynek starego młyna przekształcony niedawno na apartamentowiec w stylu loftowym. Wzdłuż brzegu jeziora biegnie odcinek Drogi św. Jakuba oraz fragment długodystansowego szlaku rowerowego EuroVelo. Pomiędzy Zielińcem a leżącą na drugim końcu akwenu wsią Gruszczyn rozciąga się las. Z opisu terenu wynikałoby, że to doskonałe miejsce na przykład na trening na orientację... Z tego założenia wyszedł też poznański klub sportowy Hades.


mapa trasy zaawansowanej udostępniona przez Hades


Dzień przed rozstawieniem punktów kontrolnych spadł śnieg. ,,Jest bajkowo" - obwieścił organizator treningu na facebooku. - ,,Minus taki, że za dobrze widać lampiony". Kolor pomarańczowy rzeczywiście łatwo dostrzec pośród bieli, ale jeśli lampion zlokalizowany jest na polanie młodnika, przez gęstwinę którego przedostać można się jedynie od południowego zachodu, to nie ma szans, aby dostrzec go wcześniej niż z odległości kilku metrów. 


widok na młodnik od południowego zachodu- czy ktoś dostrzega lampion?


Tak było z punktem 17, a i wiele innych zostało całkiem pomysłowo ukrytych. Poszukiwania ułatwiały za to ślady innych uczestników zabawy wydeptane w śniegu.


...ślady innych uczestników wydeptane w śniegu...


Podczas eksploracji terenów granicznych Poznania i Swarzędza napotkaliśmy leśną pasiekę oraz kilka dość upiornych bałwanów. 


leśna pasieka...


...oraz kilka dość upiornych bałwanów


Było trochę wspinaczki po opadających stromo ku jezioru zboczach, a także buszowanie wśród trzcin. Oto Zieliniec w niezielonej, zimowej odsłonie. Komentarze