Owca na rowerze (KDB on tour)

owca- rowerzystka nad Białym Dunajcem w Nowym Targu


Zasnęliśmy w Poznaniu, a obudziliśmy się w Nowym Targu. Tak działa magia nocnych pociągów PKP Intercity. Dworzec kolejowy wygląda znacznie lepiej niż kiedy widzieliśmy go ostatnim razem- widać, że przeszedł gruntowny remont.


wyremontowany dworzec w Nowym Targu


Kolejną nowością w mieście jest nawiązujący do pasterskich tradycji regionu Szlak Nowotarskiej Owcy. W ramach rozwijającego się wciąż projektu Michał Batkiewicz (autor m.in. rzeźby ,,Dialog" zdobiącej rynek historycznej stolicy Podhala, ale i dziewczyny z dzbanem na fontannie w Szczawnicy czy rabczańskich słoni) stworzył już pięć owieczek, które pragną doścignąć sławę wrocławskich krasnali lub gnieźnieńskich królików.  


mural reklamujący Szlak Nowotarskiej Owcy w pobliżu dworca


Dwa zwierzaki romansują na ławeczce w Parku Miejskim, na lotnisku wylądowała owca- pilotka, a w Nowotarskiej Strefie Relaksu nad Białym Dunajcem zaparkowała owca- rowerzystka. Aż pod schronisko ,,Koliba" na Łapsowej Polanie zawędrowała z kolei owca- turystka. 

Aż dziwne, że żadna owca nie pałaszuje jeszcze słynnych nowotarskich lodów... My ustawiamy się po nie w kolejce zanim przyjedzie autobus, który zabierze nas na Spisz.


Komentarze